.

Përmbledhje e këshillave më të mira.

39 javë shtatzënë. JAVA E 32 E SHTATZANISE SIMPTOMAT.

03.

.

Në javën e 22-të të shtatzënisë, zakonisht mund të ndjeni qartë lëvizjet e bebes tuaj. Simptomat psiko-emocionale. Java e 30 e shtatzanise.

.

Njihuni me shenjat dhe simptomat e para të shtatzanisë dhe pse ndodhin ato. Në fokus: e shtatzanisë Java e parë Shenjat Simptomat. .

Java e 30 e shtatzanise. Përmbledhje e këshillave më të mira.

Nena.

Nga maja e kokës deri në fund të vitheve të tij, fëmija juaj është rreth 8 centimetra i gjatë dhe peshon 40 gram.

5. Nëse jeni duke pritur një vajzë, klitori i saj vazhdon të jetë i dukshëm sepse pjesa e buzëve është shumë e vogël dhe nuk mund ta mbulojë.

Në javën e 4-të të. Zhvillimi i fetusit – java e 5 e shtatëzanisë Ju mund të mos dukeni shtatëzënë në këtë moment por zemra e embrionit, jo më e madhe se një kokër gruri, tashmë ka filluar të rrahë dhe pompojë gjak.

.
Java e 37 e shtatzanise.
Por edhe para se të dyshoni, ose shpresoni, se jeni shtatzënë, janë simptomat e shtatzanisë që mund t’ju japin alarmin.

Te tjera shenja ditet e para te shtatzanise jane marrja e mendve, ndjenja e te fiktit, marrje mendsh kur njitni shkallet te gjitha keto pasi presjoni i gjakut ulet pak gjate shtatzanise.

Me.

Simptomat tipike të 39 javëve të shtatzënisë – ato që nuk janë shenja të lindjes po ndodh tani – janë të ngjashme me ato që keni përjetuar javët e fundit. Në fokus: e shtatzanisë Java e parë Shenjat Simptomat. al/java-e-pare-e-shtatzanise-simptomat/.

Në javën e parë të shtatzanisë, mos harroni në këtë fazë të hershme, simptomat që po përjetoni janë ato tipike të periodave, sepse nuk jeni në. . . Je shtatzanë. Mire eshte qe te merrni vendimin te ushqeni me gji femijen tuaj, pasi ai eshte ushqimi me i mire per te.

Nese tregoni kujdes dhe beni nje rregjim ditor te rregullt atehere do te pakesohen dhimbjet e mesit, qe ne kete periudhe fillojne te behen akoma me te medha.

. Në fokus: e shtatzanisë Java e parë Shenjat Simptomat.

.

Jan 6, 2018 · Shume jane femrat qe kane deshire te hane vetem nje lloj ushqimi ose vetem gjera te kripura, nje tjeter simptom eshte djegia e stomakut ose kapslleku.

Ekzistojne kontraksionet e verteta dhe ato false.

Kur fëmija zbret në legenin tuaj, mushkëritë tuaja do të kenë.

Pyetjet e mundshme për mjekun ose maminë.